כיצד להגן על הגינה מפני טרמיטים בימי הקיץ

אחת הבעיות הגדולות ביותר בתחזוקת הגינה, בימי הקיץ ובכלל, היא מזיקים. אלו מגיעים לגינה ומכסחים לאט לאט את הפרחים, העצים והשיחים שגידלנו בהמון אהבה, מתוך החלום להנות מגינה מלבלבת. טרמיטים – מהמזיקים הנפוצים ביותר בישראל – מסמנים לעצמם מטרות אחרות. מרהיטי הגינה דרך רצפת הדק ועד למשקופי דלת היציאה לגינה בבית ומשם, הישר פנימה אל הרהיטים האהובים שמחכים בסלון.

כיצד נגן על הגינה מפני טרמיטים? קבלו מאיתנו כמה טיפים פשוטים

ניקיון:

יותר מכל דבר אחר חשוב לשמור על ניקיון. הטרמיטים אוהבים במיוחד ענפים עבים ויחדרו לתוך הענף הלח שישב בגינה ונרטב ממי ההשקייה והגשם שהיה בחורף. בניקיון הגינה והגנתה מפני טרמיטים אנחנו מדברים על סילוק אשפה, ענפים שנזרקו בגינה, רהיטי עץ ישנים, קרשים, משטחי העמסה שאולי נמצאים בגינה או כל פריט אחר עשוי מעץ שיכול להביא להופעתם של טרמיטים. פינוי הגינה הוא חלק מתחזוקת הגינה השוטפת וצריך להיעשות בכל עונה.

ריצוף הגינה:

טרמיטים אוהבים את האדמה וחיים בתוכה. כשהם משתלטים על אזור הם יוצרים תעלות אדמה קטנות שמתחתן הם מסתתרים, זאת משום שאינם אוהבים להיחשף לשמש.
אם הגינה גדולה ויש בה הרבה אזורים שצריך לטפל בהם, כדאי לשקול ריצוף של אזורים רבים במרצפות או כל חיפוי גינה אחר. באמצעות ריצוף מסודר אנחנו בולמים את הופעתם של הטרמיטים ואם יופיעו נוכל להבחין בהם בקלות, בזכות תעלות האדמה שהם יוצרים על הריצוף. ריצוף הגינה צריך להיות עמיד לאורך זמן ומגיע עד לפתחי הבית.

הדברה עצמאית:

ניתן להשתמש בחומרי הדברה נגד טרמיטים שניתן לקנות בחנויות "עשה זאת בעצמך" וחנויות גינון. חשוב לקרוא היטב את הוראות השימוש ולנקוט בכל אמצעי ההגנה לפני הריסוס. בנוסף, חשוב לדעת שמרבית התכשירים אינם יעילים לטווח הארוך, ולכן אם פניתם לכיוון של הדברה, עדיף לדבר עם מדביר מקצועי ולהזמין אותו שיבצע בדיקה של הגינה והדברה.

בחירת ריהוט שאינו עשוי מעץ:

עוד דרך למנוע את הופעתם של הטרמיטים בקיץ בגינה היא לבחור בריהוט גינה שאינו עשוי מעץ. הטרמיטים אוהבים עץ ואוהבים לזלול אותו מבפנים, כך שלמעשה לא נוכל לדבר שיש טרמיטים עד שנרגיש שהרהיט הופך קל יותר. רהיטי מתכת ופלסטיק חסינים לפגיעות הטרמיטים ולכן אם אתם סובלים מהבעיה פעם אחר פעם כדאי לשקול להחליף את רהיטי הגינה.

הדברה מקצועית:

יותר מכל אמצעי הגנה אחרת, הדברה מקצועית מספקת פתרון יעיל ועמיד לטווח ארוך. חשוב לבחור חברת הדברה שמתמחה בהדברת טרמיטים, בניגוד לחברה המציעה סוגי הדברה אחרים. הדברת טרמיטים היא תהליך שונה מרוב סוגי ההדברה ודורשת ניסיון ומיומנות.
כדאי להזמין חברת הדברה אמינה, מקצועית ומנוסה שיכולה להגיע לפני הקיץ ולבצע את פעולות ההדברה. כך תבטיחו לעצמכם קיץ נקי מטרמיטים וגינה מטופחת מאד.

לחצו כאן למידע נוסף על גיזום עצים בגינה