שירותי גיזום

שירותי גיזום

גיזום הינו פעולת חיתוך או כריתת ענפי עצים, צמחים ושיחים, למטרות שונות. פעולה של גיזום, על אף שהיא נדמית כפשוטה יחסית, הינה פעולה הדורשת מומחיות, ניסיון, ואף רישיון, וכאן נכנסים לתמונה שירותי גיזום מקצועי. מה כוללים שירותי הגיזום, מתי נזדקק לקבלתם ומדוע? - חברת הגיזום הנכון, המתמחה במתן שירות גיזום לפרטיים, חברות ומוסדות ציבוריים, עונה לכם על כל השאלות.

שירותי גיזום - מה הם כוללים?

שירותי גיזום כוללים בתוכם את כלל פעולות החיתוך, הדילול וגם כריתת העצים הנדרשות, לשם טיפול נכון בעץ או צמח, ושמירה על האסתטיקה והבטיחות בסביבתו. שירותי גיזום מקצועיים, למעשה, מהווים פתרון מנע לקריסה, ריקבון וצמיחה לא תקינה של עצים, על אף שבמקרים רבים, הם מספקים פתרון גם לאחר שהעץ קרס או נזקק לחידוש. פעולת גיזום, אם כן, נחלקת לשיטות ביצוע שונות, בהתאם לצורך הספציפי – קיצור ענפים ארוכים, דילול ענפים מרובים, גיזום עד בסיס הצמח לחידוש כל ענפיו, סידור ענפים להסדרת כיוון הצמיחה ועוד.

מתי נדרשים שירותי גיזום?

בין אם מדובר על גינה פרטית, חצר של גוף ציבורי או שטח בבעלות עסקית בכל מקרה בו קיימים עצים, ייתכן ונזדקק בשלב זה או אחר לקבלת שירותי גיזום מקצועיים. המקרים בהם נדרשים שירותי גיזום, נחלקים ל - 3 קטגוריות עיקריות:

  • שמירה על בטיחות וביטחון הסביבה עץ נוטה או צומח בצורה מסוכנת או מסכנת.
  • שמירה על יופי העץ והאסתטיקה הסביבתית – עץ גדל פרא או בתהליך ריקבון.
  • שמירה על טיב העץ, בריאותו וצמיחתו התקינה – עומס ענפים, ריקבון או צמיחה פגומה.

כאשר יש צורך בפעולות גיזום שונות, אם כפרטיים ואם כמוסדות, מומלץ לפנות אל חברה בעלת ניסיון וותק רב בתחום, המספקת שירותי גיזום מקצועיים ברישיון.

שיטת הגיזום, יכולה להשתנות בין העצים השונים, הן מבחינת העונה והן לגבי אופי הגיזום. כאשר גוזמים עצי פרי שגילם הוא עד 4 שנים, יש לעצב את העצים בדמות גביע. עצי פרי שהם בוגרים, יש לגזום אחת לכמה שנים ויש לגזום אנשים אשר כבר פרצו לגובה. ישנם עצים שהם גבוהים יותר ונועדו לשם הצללה, עצים כאלה הם גבוהים מאוד וקשה לגנן לגזום אותם. לרוב יש לקרוא לחברה המבצעת שירותי גיזום. יש לברר אם לחברה יש ביטוח המכסה מפני פגיע חלילה במבנה אם נופל ענף כבד או שישנה תקלה אחרת, מה המכשירים שהחברה משתמשת. חברות גיזום רציניות משתמשות במנופי סל, על מנת לבצע את העבודה בדיוק ולהגיע לעץ בכדי לגזום אותו נכון.

כפי שראיתם, גיזום עצים הוא מורכב יותר ממה שנדמה וכולל התחשבות באלמנטים רבים. התעלמות מאחד מהם או חישוב לא נכון של אחד מהנתונים החשובים, עלולים להוביל לפגיעה קשה בעץ. מאחר והעצים הם אלמנט בעל חשיבות סביבתית ונופית גבוהה ביותר, פגיעה בעץ היא למעשה פגיעה בסביבה שלנו. לכן, אל תנסו לחסוך ולעשות את עבודת הגיזום בעצמכם- פנו עוד היום אל חברה מקצועית, אשר מתמחה במתן שירותי גיזום מכל הסוגים. תוכלו לנסות למצוא חברת גיזום על סמך אזורי הפעילות שלה, שנות הניסיון שלה או על סמך המחירים שהיא מציעה ללקוחותיה. בכל מקרה, על מקצועיות ובטיחות אין להתפשר.

גוזמים את העץ? רק בעזרת שירותי גיזום 

חברה אשר מספקת שירותי גיזום, יכולה לבצע את הגיזום ביותר מאופן אחד. צורת גיזום אחת היא, למשל, גיזום היקפי- בגיזום כזה, הענפים המורדים מהעץ נמצאים סביב געז העץ, כאשר הפעולה גורמת לצמצום היקפו של העץ. בנוסף, ייתכן מצב שבו נגזום את הענפים התחתונים של העץ- בצורה כזו, נעניק לעץ מראה גבוה יותר ממה שהוא באמת. גיזום כזה יכול להתבצע על מנת להוריד ענפים נמוכים מדי, שמציקים לעוברים ושבים, או שהוא יכול להתבצע מטעמים אסתטיים גרידא. בכל סוג גיזום, חשוב לבחון במדויק את היקף העלווה שייגזם- אף על פי שהעלים צומחים מחדש, ייתכן שיעבור זמן רב עד שיצמחו מחדש.

פנייה לחברה המעניקה שירותי גיזום מקצועיים

ישנם עצים שהם ברשות ואחריות של העירייה או המועצה המקומית, אך כאשר מדובר על עץ שמצמיח החותה ענפים שמפריעים לאנשים, יש לפנות אל חברה המספקת שירותי גיזום מקצועיים, כך שתהיו בטוחים כי אתם נמצאים בידיים מקצועיות אצל חברה כמו הגיזום הנכון, הקיימת מעל 35 שנים ומשרתת מגוון לקוחות בכל רחבי הארץ הן פרטיים והן במגזר העסקי או הציבורי. החברה הינה עסק משפחתי שהדור השלישי במשפחה מנהל אותה ביד רמה, מציע שירות אדיב ומקצועיות רבה. כדאי לבקש הוראות מחברת הגיזום, כגון כל כמה זמן יש לגזום עצים שהענפים שלהם גדלים במהרה ומהווים מטרד וניתן להשתמש בהם כעצים להסקה בצפון או עצים לקמין בדרום.

מהי עונת גיזום?

עונת גיזום היא, למעשה, העת המומלצת ביותר עבור גיזום עצים, שיחים וצמחים שונים. כאשר מזמינים שירות של גיזום, מומלץ לתאם את מועדם אל עונת גיזום הספציפית לסוג העץ או הצמח אותו אנו מעוניינים לגזום. לדוגמא, עבור עצים ושיחים נשירים, מומלץ להזמין שירות של גיזום וכריתה לחודשי החורף (ינואר פברואר) בעוד הם בתרדמת. כמו כן, גם לערערים ועצי מחט, מומלץ להזמין שירות של כריתה או גיזום מאמצע החורף ועד סופו. שיחים טרופיים, לעומת זאת, יש לגזום אך ורק עם סיום הקרה הלילית, כלומר, בסביבות אפריל ובתחילת האביב, בכדי שענפיהם הצעירים לא יפגעו מהקרה. במידה ואינכם יודעים מהי עונת גיזום של העץ, חשוב להתייעץ עם מומחה, ולו בכדי שלא לגרום נזק לעץ ובריאותו.

35 שנות ניסיון

חברת הגיזום הנכון הינה חברה מקצועית ברישיון, בעלת ותק של 35 שנים בתחום גיזוםוגם כריתת העצים. החברה מספקת עבודת גיזום וכריתת עצים בכל רחבי הארץ, המבוצעים על ידי גוזמים ובעלי מקצוע מומחים בלבד. השימוש בציוד איכותי ומתקדם, לצד הניסיון הרב והמומחיות הבלתי נדלית, מאפשרים לאנשי החברה לספק לכם שירותי גיזום מדויקים, במהירות האפשרית וללא רבב.