גיזום עצים להסקה

לא תאמינו כמה עצים גזומים משמשים אותנו למטרות שונות יותר משחשבתם

עצים נמצאים בטבע הישראלי הרבה יותר משאנחנו חושבים ואפילו באזורים אורבניים לחלוטין. אם לא שמים לב אליהם זה סימן שהם כנראה הרבה יותר שכיחים ממה שחשבתם, ולכן כבר התרגלתם למראה שלהם. עצים גזומים הם חלק בלתי נפרד מהמראה האסתטי של מקומות ציבוריים ופרטיים ואנחנו רואים גיזום עצים בכל מקום כמעט. הגיזום נעשה אמנם לצורכי שימור הבריאות של העץ ועידוד הצמיחה, או כדי להבטיח שלא יצמחו יותר מדי לתוך קווי החשמל ויסכנו אותם במזג אוויר סוער, אבל הטבע נמצא בכל מקום ויש שימוש מגוון מאוד בעצים גזומים בכל מקום.

 

גיזום עצים להסקה

אחד השימושים הנפוצים והחביבים ביותר בעץ גזום בישראל הוא עץ להסקה. יש אנשים רבים שהחליטו שבחודשי החורף המעטים הם רוצים ליהנות מהסקה נעימה וטבעית, כזאת שאינה צורכת יותר מדי חשמל ועושה שימוש בגזם עצים כדי למחזר אותם כראוי. השימוש בעץ להסקה נפוץ בעיקר באזורים הקרים כמו הרי ירושלים והצפון הקר, כך שהם יכולים ליהנות מזמן ממושך יותר של הסקה מאשר חלקי הארץ האחרים.

קמינים הם מתקן הסקה שהפך אהוד מאוד ולו רק בגלל הפצת החום היעילה שלו. סוגים הרבים של קמינים שנמכרים בישראל נעים ממין גז ועד חשמלי. אולם יש מקום מכובד למי שמעדיף להשתמש בתנורי הסקה שצורכי עץ גזום, ומאוחסן אצלם בדרך כלל בעריצות מסודרות בחוץ. אנשים כאלה יודעים שלא צריך יותר מגזר עץ אחד או שניים לערב, משום שהם נשרפים לאט ומפיצים חום רב בצורה אחידה וחסכונית בכל הבית.

למה דווקא עץ להסקה?

למרות הבעירה והעשן העץ משמש חומר חסכוני וידידותי בכל זאת לסביבה, משום שבסופו של דבר הוא אינו משחרר גזים רעילים כמו מזגנים או תחנות הכוח שעובדות על פחם וגז. לכן, אפשר בהחלט להישאר ידידותי לסביבה עדיין ולהשתמש בשיטת הסקה כזאת. כמו כן, עץ להסקה מסוגים שונים מפיץ ניחוח נעים ומשרה אווירה טובה בכל בית. הוא גם מתכלה בקלות ולא דורש החזקת מאגר סולר או נפט מזהם ובעייתי. אפשר להשתמש גם בגזם עץ שממחזר את הגזם שעושים ברחבי הארץ ובכך חוסכים כסף ומשתמשים טוב יותר במשאבי הסביבה.

גיזום עץ לנגרות ולעיצוב

נגרות היא ההעדפה הגדולה של רוב האנשים שאוהבים את העץ שלהם טבעי ככל האפשר, ומשום שהוא נותן את התוצאות הכי טובות ואסתטיות בכל סגנון. עץ גזום לתעשיית הרהיטים לבית ולחצר הוא עץ שעובר הליכי עיבוד בתנור לפני העבודה עליו ובחברות שמכבדות את עצמן גם עובר טיפול מיוחד למניעת מזיקים בסגנון אקולוגי. העיבודים האלה מבטיחים שיהיה עמיד יותר ובריא, וגם נוח לעיבוד מבלי שיאבד את הצורה שלו עם הזמן בגלל אקלים ושינויי לחות.

עץ גזום הוא נפלא לכל סגנון של רהיטים. הוא יכול להיות אלגנטי בעיצוב שלו וצבוע, או שהוא יכול להיות טבעי ומחוספס ולשמור על המראה הטבעי ברמות עיבוד וליטוש שונות. הוא מצוין למטבח בצורת בוצ'ר והוא מעניק מראה חמים וקלאסי לכל ריהוט בכל תקציב, אם זה יוקרתי ואם זה עממי. בידיים של הנגרים הנכונים אתם יכולים לקבל יצירות אמנות יפהפיות ועמידות לשנים רבות.

סוגים שונים של עץ

גם עץ להסקה וגם עץ לנגרות חייבים לענות על הצרכים של הלקוחות ולכן משתמשים בכמה סוגים כדי להבטיח התאמה מוחלטת. עץ שמתאים להסקה חייב להיות מסוגים שבוערים היטב, כמובן, ועץ לנגרות הוא עץ שהוכיח את עצמו שנים רבות בנגרות שמתאימה לעידן המורדני שלנו היום.