שילוב תאורת גינה על עצי נוי

גינה ירוקה מעוצבת בטוב טעם היא ללא ספק חלומו של כל מי שמתגורר בבית קרקע וברשותו חצר, בה הוא יוכל לעצב גינה קסומה שתשמש לו למפלט בכל זמן שיחפוץ. אולם, על מנת לתכנן גינה שכזאת על בעלי הבית לעמול קשה ולהיעזר בבעלי מקצוע מובילים כגון – אדריכלי נוף, מעצבי גינות או מעצבי פנים המתמחים בעיצוב גינות. עיצוב גינה הוא לא רק תכנון של האלמנטים העיקריים כדוגמת רצפת רק ובחירת פינת ישיבה, אלה הרבה מעבר לזה. נתחיל בצמחים, שאותם יש להתאים לאופי הגינה ולסגנון הרצוי, דרך גיזום עצים וטיפול הגינה ועד דאגה לפרטים הקטנים כגון שילוב של תאורת גן יוקרתית בחלל ועל העצים והפרחים שיקנו לחלל הגינה מראה קסום ורומנטי.

בואו נדבר על תאורה לגינה

ניתן לומר כי לבחירה של תאורת הגן יש השפעה רבה על הנראות הסופית והאווירה של הגינה ובאפשרותה להפוך כל גינה שוממת ליוקרתיות ומזמינה, וכזאת שלא תרצו להפסיק לשבת בה. תאורת גן לעצי נוי היא לא רק אור ממוקד לחלל הישיבה, אלה הרבה מעבר לזה, היא אותה תאורה המאירה את השביל של הגינה, היא מאירה את גזע העץ, את הפרחים והאדניות, את הדשא ואפילו באפשרותה לצבוע את העצים והפרחים בגינה בכל גוון שתבחרו על ידי שילוב של תאורה צבעונית. האפשרויות בתחום הם כה גדולות, ולכן בעלי בתים נעזרים גם ביועץ תאורה שתפקידו לסייע להם לבחור את עוצמת האור הנכונה, את גופי תאורה דקורטיביים והצבתם במקומות אטרקטיביים שיאפשרו לגינה להיראות חלומית, ממש כמו בגני אירועים היוקרתיים בהם עורכים חתונות.

בחירת תאורת שביל לגינה

שבילים המובילים לגינה חייבים להיות מוארים על מנת לסמן את הדרך ולאפשר לדיירי הבית להיכנס לביתם בבטחה גם בשעות מאוחרות. סוגי התאורה לשבילים הם מגוונים, כאשר האופציות הן – עמודי תאורה עומדים לצד השביל, תאורה שקועה בתוך רצפת הבטון או הדק בשלל רב של צבעים, עמודי תאורה עומדים וגבוהים, הצבת תאורה גבוהה על פרגולה או התקרה ועוד דרכים שונות ומגוונות. שילוב נכון של צבעים וגופי תאורה מיוחדים יקנו לכם שביל מרהיב המוביל לגינה החלומית שעיצבתם.

שילוב תאורה על עצים שונים

האפשרות להאיר עצים ספציפיים על ידי תאורה ממוקדת שהיא לקוב תאורת ספוטיים שיכולה להיות בולטת או שקועה באדמה או ברצפת הבטון או הדק היא ללא ספק נפוצה ויכולה להפוך את הצמחייה בגינה למעניינת. תוכלו לשים שילוב תאורה על גזע עץ מסוגים שונים כמו - עץ דקל, עץ פיקוס, עצים נשירים ואפילו על אדניות ועציצים ולהפוך את הגינה לצבעונית וקסומה רק על ידי בחירה נכונה של גוון התאורה. דבר נוסף, תוכלו לשב בכיף בגינה ולהדליק רק את התאורה על גזעי העץ ולזכות באווירה רומנטית נדירה.