עקירת עצים

עקירת עצים

עקירת עצים היא הוצאה של עץ מן הקרקע יחד עם שורשיו. מאחר ומדובר בפעולה שנועדה לשמר את האסתטיקה והבריאות של העץ והאדמה בה הוא ניטע, מדובר על פעולה הדורשת מומחיות רבה וכלים מתאימים. חברת הגיזום הנכון, המתמחה במתן שירותי עקירת צמחיה, גיזום עצים וכריתה זה למעלה מ – 35 שנים, מביאה לפניכם את כל המידע הדרוש לכם אודות עקירתם של עצים.

למידע נוסף הזמנות וייעוץ צלצלו 072-2160663
 

ההבדל בין עקירת עצים לכריתת עצים

  • עקירת העץ, כאמור, היא הוצאת העץ מן הקרקע יחד עם שורשיו, המאפשרת בכך העתקת עצים אל אדמה אחרת.
  • כריתת עצים, לעומת זאת, היא פעולה בה חותכים את העץ בגזעו, ולמעשה, מסיימים בכך את חייו.

על אף הדמיון הקיים בין השתיים, מדובר בשתי פעולות שונות בתכלית. עקירת עצים נועדה לשם חידוש חייהם במקום אחר, היא מותירה את האדמה נקייה וללא שאריות ובמילים אחרות, מכבדת ומשמרת את חייו של העץ. פעולת הכריתה, להבדיל, נועדה בעיקר לשם שימוש בחלקו של העץ, מניעת אסונות חלילה, או סיום חייו בשל מחלה או בעלי חיים מזיקים שנטפלו אליו. 

עקירת עצים

עקירת עצים בעיני החוק 

על פי החוק הישראלי, ישנם למעלה מ – 60 זני עצים מוגנים אותם אסור לעקור, להעתיק או לבצע כריתת עץ בלא היתר. למעשה, מרבית עקירות העצים בישראל אסורות על פי חוק, ומהוות עבירה פלילית אם נעשו בלא רישיון ואישור מיוחד מפקיד היערות המקומי. מטרת החוק ברורה, והיא שמירה והגנה על העצים מפני עקירות וכריתות שלא לצורך. בכדי לבצע עקירת עצים על פי חוק ובאופן שייטיב עם העץ, יש לפנות לגורם מוסמך, בעל הכלים המתאימים והרישיונות הרלוונטיים. מעבר לפן החוקי, כאמור, ביצוע גיזום עצים היא פעולה מסוכנת הדורשת מומחיות רבה, ועל כן, אין להקל ראש בבחירת בעלי המקצוע.

גוזם מומחה לביצוע עקירת עצים

נוכחנו לדעת כי עקירת עצים היא הליך מסובך ומסוכן מאד. מסיבה זו מוצעים כיום אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים מאד, האחראיים הם עצמם לביצוע הפעולה עצמה. כדי למצוא בעל מקצוע המתמחה בכך, יש לבדוק את מידת המקצועיות שלו, האם הוא אכן פועל בתחום לא מעט שנים, כלומר בעל ניסיון רב, וגם באיזה מכשור הוא משתמש. עקירת עצים נעשית באמצעות מכשור מכאני מיוחד, העומד בכל התקנים הנדרשים ומאפשר לבצע את פעולת העקירה בצורה נקייה ובטוחה. לעיתים נעשה שימוש במכשיר אחד ולעיתים יש צורך במספר מכשירים בשל מורכבות העקירה. בעל מקצוע שבוחר להיעזר במכשור איכותי, מתקדם וכזה המותאם לפעולה שאותה עליו לבצע, הוא הכתובת הנכונה, כזה שכדאי לפנות אליו הוא בעצם גוזם מומחה ומיומן.

מעבר לכך, עליו להיות בעל רישיון רלוונטי ועם כל האישורים הנדרשים. פנייה לגורם מסומך, כמו הגיזום הנכון, היא הדרך הנכונה להתמודד עם כך. לא משנה באיזה עץ מדובר או שמא זוהי קבוצת עצים שיש לכרות, גם גורם מקצועי יכול לבצע את המשימה החשובה. ולכן, מומלץ מאד לבחון מול העסק עצמו כיצד מתנהל ההליך, מי הגורם המבצע זאת בפועל ולוודא שאכן יש ברשותו את הרישיונות הנדרשים כדי לבצע את הפעולה. כדאי במקביל גם לבדוק עלויות כמובן ולשאול כל שאלה שהיא שתעזור בקבלת ההחלטה ובהבנת ההליך.