עיצוב ותחזוקת גינות - איכות ופרקטיות

גינה מעוצבת צמודה לבית מוסיפה לתחושה האישית והביתית ותורמת לאיכות החיים. לחיות בבית מוקף בטבע ירוק עם נגיעות של צבע, בשילוב עם מתקנים מעוצבים ופרקטיים הוא חלומם של רבים. שילוב צמחייה טבעית בגינה גם תורמת לאיכות האוויר ולסביבה בריאה יותר עבור בני הבית. בשורות הבאות מספק צוות הגינון של "נטע גינון" דגשים, טיפים והמלצות לעיצוב ותחזוקה של גינות.

תכנון גינה בראיה רחבה

הגינה משמשת לבני הבית כאזור לבילוי בשעות הפנאי של המשפחה. לכן כאשר תרצו לעצב את הגינה שלכם, חשבו על המכלול כולו. הקדישו מחשבה על כל הפרטים הגדולים והקטנים ותכננו באופן מדויק את אזורי הדשא, האזורים המרוצפים, מיקום הפרגולה, השבילים, הצמחייה, התאורה ההשקיה ועוד. תכננו את השילוב בין האלמנטים והצבעים, התאמתם לשטח כדי ליצור מראה הרמוני. אלמנט נוסף שיש להקדיש לו מחשבה, הוא תכנון גינה בדגש על צרכי הבית והמשפחה, על אורח החיים של בני הבית, העדפות וטעם אישי.

אין מדובר רק בתוצאות הנראות לעין. אסתטיקה חשובה באופן מיוחד, לא פחות חשובים הם התשתיות, בחירה קפדנית של החומרים וביצוע עבודה מקצועית, אשר מהווים בסיס איתן לגינה איכותית ופרקטית.

איך לבחור חברת גינון מקצועית?

כאשר אתם רוצים לבחור חברת גינון שתבנה לכם את גינת החלומות ואחר כך תדאג לתחזוקה שלה, צריך לבחון מספר פרמטרים חשובים:

  • ידע מקצועי מגוון. גינה איכותית ופרקטית מתחילה בהכנת תשתיות מקצועיות ולכן, בתהליך עיצוב ובניית הגינה נדרשת חברה עם ידע מקצועי בתחומים רבים מלבד תחום הגינון כמו הנחת תשתיות חשמל לסוגי התאורה השונים, תכנון ההשקיה והנחת תשתית מתאימה לצמחייה שנבחרה, תשתית מתאימה להנחת דק, ריצוף חלקים מהגינה ועוד אלמנטים נוספים כיד הדמיון. ידע מקצועי נרחב נרכש באמצעות הכשרה מתאימה וכמובן ניסיון רב שנים.
  • ניסיון וותק בתחום. חברה עם שנות ניסיון רבות יכולה להציע מגוון פתרונות ייחודיים לשטח שלכם. בגלל תנאי השטח, אין שתי גינות שיהיו זהות אחת לשנייה. לעיתים נדרשת חשיבה יצירתית כדי להתגבר על מכשולים ובעיות שצצות במהלך הקמת הגינה. כאשר מבצעים עיצוב ותכנון גינה כדאי לזכור שהיכולת של נותן השירות להיות דינמי ולספק פתרונות יצירתיים נובעת מניסיון ויכולה להתבטא בעלויות לא מבוטלות.
  • המלצות על חברות גינות ובקשת תיק עבודות. אפשר למצוא המלצות על חברות גינון שונות ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות. בנוסף, קיימים אתרים אשר מדרגים בעלי מקצוע שונים. אתרים אלה מספקים מידע רב גם על חברות גינון המספקות שרותי הקמה ותחזוקה של גינות. ניתן לבקש לראות עבודות קודמות, לדבר עם לקוחות ולהתרשם מהאיכות במבט קרוב. כדאי לבקש לפחות 3 המלצות שונות ולראות את התוצאות בעיניים או לפחות בתמונות ולא לגבש מסקנות על סמך עבודה או המלצה אחת.

תחזוקת גינה קלה וחסכונית

במסגרת תכנון אידיאלי של הגינה, הקדישו מחשבה מוקדמת לאופן האחזקה השוטפת. בתכנון נכון, הגינה תהיה קלה לטיפול וחסכונית במים. נמנה מספר דרכים לייעול וחסכון בטיפול השוטף: 

  • בחירה נכונה של פרחים וצמחיה רב עונתית בהתאמה לאקלים, לסביבה של הבית ולמידת האור והצל כדי למנוע את הצורך להחליף צמחים בתדירות גבוהה.
  • הימנעות מצמחים בעלי נשירה מוגברת שגורמים קושי בניקוי השוטף של הגינה.
  • ביסוס של תוכנית השקיה ממוחשבת, אוטומטית למניעת בזבוז מים.
  • צמצום שטחי דשא טבעי ושימוש בחומרים טבעיים כמו חלוקי נחל, טוף ועוד או בדשא סינתטי לחיפוי שטחים.

 נכתב באדיבות: נטע גינון - הקמת גינות