כריתת עצים בעת עיצוב גינה

כריתת עצים בעת עיצוב גינה

עצים רבים מעטרים גינות ופארקים ציבוריים ואפילו את הרחובות בעיר, כאשר כל עץ מותאם למקום בו הוא נמצא ומאפשר לא רק קבלת פרי, אלא גם לשמש כפתרון הצללה במקום בו הוא נמצא.

עצים רבים מעטרים גינות ופארקים ציבוריים ואפילו את הרחובות בעיר, כאשר כל עץ מותאם למקום בו הוא נמצא ומאפשר לא רק קבלת פרי, אלא גם לשמש כפתרון הצללה במקום בו הוא נמצא. עצים מאפשרים גם לתחום אזורים מסוימים ולשמש כמעין הצללה, יחד עם זאת ישנם מקרים בהם עצים יכולים להוות מטרד כאשר הם אינם גזומים בצורה מסודרת, ואף מקרים בהם עצים מפריעים לנוף הפתוח או משמשים כבעיה בעת בנייה או סידור ועיצב הגינה מחדש.

כחלק מתהליך עיצוב גינה, פעמים רבות נדרש לבצע גיזום עצים במטרה לעצב מחדש את נראות הגינה. הסרת העצים תאשר לקבל חלל ריק לגמרי, מה שיאפשר לעצב גינה יפיפייה ממש מאפס. מובן שיש לשקול היטב את תהליך זה, כיוון שלעצים יש יתרונות רבים והם מעניקים נוף כפרי מיוחד, ולכן טרם כריתת העץ לגמרי, כדאי לשקול אופציה של גיזום הענפים וסידור העץ על פני כריתה.

כריתת עצים מסוכנים

נכון שעצים תורמים רבות לעיצוב נוף ומעניקים תחושה נהדרת של טבע, יחד עם זאת, עצים מסוימים יכולים להוות סכנה לסביבה, בעיקר אם מדובר על עצים חלשים, ובלתי יציבים שיכולים חלילה ליפול ולהוות נזק של ממש לעוברי אורח או לרכוש. לרוב, את העצים המסוכנים כורתים או גוזמים טרם תקופת החורף, שאז ישנן רוחות חזקות שיכולות לגרום לנפילה מהירה יותר של העץ. כמו ן, ישנם עצים חולים שאף הם מצויים בסכנת כריסה. חשוב להבין עי ישנם עצים רבים שכלפי חוץ נראים נהדר, כיוון שהם מצמחים עלים ירוקים, אך הוא רקוב מבפנים ויכול להוות סכנה לסביבה.

כריתת עץ לצורך עיצוב גינה

גינה מאפשרת לדיירי הבית ליהנות מפינה חמימה משלהם, ממש להביא את הטבע הירוק לחצר ביתם. גינה יפה ומטופחת תוכל לשרת את הדיירים ביום יום לצורך אירוח חברים ובני משפחה ואפילו אולי להציב בריכה שתשמש את הילדים ותאפשר להם להתרענן בימי הקיץ החמים. טיפוח הגינה יאפשר לדיירים ליהנות מהגינה ואפילו לאבזר אותה במגוון אלמנטים וצמחים, אולם לעיתים ישנם עצים המפריעים לעיצוב הגינה, או שבכלל הדיירים מעוניינים להרוס את הקיים במטרה לעצב גינה חדשה, ואז יש צורך לכרות עצים כדי להכין את הגינה לעיצוב החדש.

כרית עצים אינה שייכת לחובבנים

כריתת עצים היא לא עניין של מה בכך, היא משימה מורכבת הדורשת ידע רב וביצוע שימוש בציוד איכותי ומקצועי כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. כחלק מהליך כריתת העץ, על בעלי המקצוע לבצע תכנון ראשוני שיאפשר להם לבצע את הכריתה בצורה בטיחותית ביותר. כמו כן, בתום הכריתה על בעלי המקצוע לפנות את העץ לאתר פסולת ייעודי. לאחר מכן תוכלו להתחיל בהליך עיצוב גינה על ידי גנן מקצועי המתמחה בהקמת גינות מודרניות.