כריתת עצים בגינה פרטית

תהליך כריתת עצים דורש ידע, ניסיון מיומנות ואחריות רבה. רק חברה העוסקת בכך לאורך שנים רבות ושצברה ניסיון רב מודעת לסכנות העלולות לקרות במהלך ביצוע הפעולות הללו ולכן נערכת מראש לכל תרחיש.

בעלי גינות פרטיות מכירים את התופעה של עץ חולה שמתחיל להירקב בגינה. הסיבות לכך הן רבות ושונות וקשורות במחלתו של העץ, בנזק שגרמו מזיקים כמו טרמיטים או עקב החומר שקטל את הטרמיטים והשפיע על העץ . כדי לא לפגוע בשאר הצמחייה בגינה, רצוי לכרות את העץ החולה בהקדם.

במקרים אחרים, מחליטים בעלי בתים לכרות עץ זה או אחר אם מיקומו מפריע בתוך הגינה כיוון שצמח לאורך ולרוחב והוא תופס מקום רב. משקלו הגדל מיום ליום מסכן את הבית, שורשיו צומחים לכמה כיוונים כולל מתחת לבית או מעליו כך שהם מהווים סכנה אמתית ליציבותו של המבנה. קיימים עצים שאינם גדלים כראוי והם נוטים ליפול, במקרים כאלה חשוב להוציא את העץ בהקדם מהחצר כי הוא עלול ליפול ולפגוע בבית עצמו או בבני הבית המסתובבים בחצר. הסכנה הגדולה היא שהעץ ייפול בסערות הגדולות בעונת החורף ויגרום נזק גם לכבלי החשמל הממוקמים בסמוך אליו.

כריתת עצים בגינה מתבצעת רק על ידי חברה מנוסה

הגיזום הנכון, מתכננת מראש את אופן ביצוע העבודה כדי לא לפגוע בעצים נוספים, במבנה הבית או חלילה בדייריו. כריתת עצים בגינה פרטית
עם השנים המשקל של העץ הופך לכבד מאד ובמיוחד של הגזע וכשמדובר בעצים גדולים פעולת ההרמה מתבצעת באמצעות מנוף לנוכח משקלו הרב.

על פי החוק הישראלי בתחום זה, גם אם מדובר בעץ הממוקם בתוך גינה פרטית, כדי לבצע כריתת עצים יש לבקש אישור בכתב מפקיד היערות.
אדם המבצע פעולה מסוג זה ללא קבלת האישור המתאים מבצע עבירה פלילית.

כדי לבצע את העבודה בצורה נכונה ובטיחותית מגיע צוות של הגיזום הנכון לבדיקת השטח.
הם בוחנים את העץ, את מצבו, מעריכים את משקלו ולאחר מכן מקבלים החלטות על אופן הביצוע הנכון והבטיחותי.
לאחר קבלת האישורים המתאימים גוזמים עצים קטנים באמצעות משור חשמלי באופן רוחבי. מוציאים החוצה את כל חלקי העץ כולל הגזע והשורשים.

כשמדובר בעץ גדול ומסיבי, נעזרים במכשור חשמלי חדיש הפורס את העץ לפרוסות עבות. כל חלק מונף על ידי מנוף וכל החלקים נערמים על גבי המשאית.
כדי להוציא את הגזע והשורשים במלואם, מתבצעת חפירה של כל השטח סביב הגזע באמצעות כלי חפירה או מחפרון ורק כשהשטח חשוף אפשר לשלוף באמצעות המנוף את הגזע והשורשים.
זו פעולה לא קלה ורק עובדים מיומנים של חברת הגיזום הנכון יודעים לבצע זאת בשיטה מתוחכמת שתוציא החוצה את כל חלקי העץ מבטן האדמה.


כריתת עצים היא מלאכה מסוכנת ובעל גינה שאינו בקיא בכך, עדיף שלא יבצע זאת לבד אלא ייעזר בחברת הגיזום הנכון שתבצע זאת באופן אחראי ומושלם ולא תותיר אף אחד מחלקי העץ בגינה.

לחצו למידע נוסף על: ההבדל בין עקירת עצים לכריתת עצים