כורת עצים

כורת עצים

מתי נחוץ לנו כורת עצים מוסמך?

חשוב וכדאי לדעת שביצוע כריתת עצים אסורה, גם אם מדובר בעץ שנטעתם בעצמכם, בגינתכם הפרטית, בעוד הנכס והאדמה בבעלותכם על פי טאבו. גם במקרים כאלו, כריתת העץ תחשב לעבירה פלילית. על כן, בכל מקרה בו יש צורך לכרות עץ, בין אם בחצר פרטית, עסקית או ציבורית, יש להשיג אישור מפקיד היערות של העיר בה שתול העץ, ולפנות אל חברת גיזום עצים מקצועית ובעל רישיון חוקי בתוקף.

האם יש עדיין מקום לכורת עצים בעולם המודרני?

כורת עצים הוא מקצוע אשר קיים עוד מראשית ההיסטוריה. העצים, הרי, הם חלק בלתי נפרד מהטבע על כדור הארץ, ובמשך מאות אלפי שנים כיסו חלקים ניכרים ממנו והיוו את סביבתו הטבעית של האדם. עצים שימשו כמקום מחסה, אך בעיקר כמקור מחייה מרכזי. לעצים ערך תרבותי וחברתי חשוב מעין כמותו, מחיבור לערכים שורשיים ועד טיפוח ריאות ירוקות, ובכל זאת, כורת של עצים הוא בעל מקצוע מבוקש. חברת הגיזום הנכון, המתמחה בשירותי גיזום וגם כריתת עצים זה למעלה מ – 35 שנים, מעמידה לרשותכם את כל המידע שחשוב לדעת לפני שמזמינים כורת.

העצים כמשאב חיוני

כורת עצים הוא בעל המקצוע שמאפשר לנו שימוש בעצים לשם תועלות שונות. עוד מראשית ההיסטוריה, שימשו העצים את האדם להפקת תבלינים, מזון, תרופות ושמנים, להבערת אש לחימום, הסקה ובישול, וכן, כחומר גלם עבור עבודות בנייה ויצירת כלים שונים לנגינה, אוכל, ריהוט ואף להגנה מפני סכנות. לצד כל אלו, חשוב לזכור כי העצים, בעודם חיים וצומחים, הם מקור חיוני לחמצן, מזון טבעי ויופי. לכן, על האדם להגן ככל יכולתו על העצים, המהווים משאב חיוני לחייו, ולמנוע כריתתם שלא לצורך. ההגנה על העצים הובילה לחקיקת חוקים שונים גם בישראל, המגדירים למי מותר לבצע כריתת עצים ומתי, והקובעים כי על הכורת להיות בעל רישיון חוקי בתוקף.

כורת עצים מקצועיכורת עציםכורת עצים מומחהכורת עצים של הגיזום הנכון

כריתת עצים על פי חוק

על פי חוק פקודת היערות וחוק הגנים הלאומיים ושמורות הטבע - כריתת עצים מוגנים מותרת רק למי שקיבל היתר מיוחד מטעם קרן קיימת לישראל, בעלת הסמכות כפקידת היערות, ומהווה כורת של עצים מוסמך ומורשה. למעשה, כריתת עצים ללא היתר ורישיון הינה עבירה פלילית לכל דבר ועניין, ודינה כולל קנס כספי ואף מאסר. בשלוש הערים הגדולות בארץ, חיפה, ירושלים ותל אביב, אמון אגף שיפור פני העיר (שפ"ע) על הוצאת הרישיונות עבור כריתת עצים בתחומי העיר. בכל מקרה ובאופן גורף, ללא חשיבות למין העץ או סוגו, אסור לכרות ולפגוע בעצים הקיימים בשמורות טבע ושמורות יער מוכרזות ללא רישיון.

כריתת עצים, אינה מתחילה ומסתיימת בכריתה של העץ בלבד, כי אם באישורים שונים. כל כורת עצים מורשה, יודע אילו מסמכים הוא חייב להמציא עד לכריתה של העץ. יש לרשום ברישיון, מי אחראי על הביצוע, מה מספר הרכב ששייך לכורת, היכן הכריתה, שעת הכריתה, סוג העץ וכדומה. לכורת חייבים מלהיות הכלים הנחוצים, כי בלעדיהם, הכריתה לא תהיה נכונה וחבל. כאשר כורתים עצים, יש לבצע ניסור גזעים ותוך התחשבות בכוון נפילת העצים ופינויים. שימוש בציוד משוכלל מאוד וחדשי, יוכל להעיד על האופי והאיכות של העבודה. זה לא אותו חוטב עצים שהיינו רואים אולי בסרטים, אלא מדובר בשירות שהוא חייב להיות מקצועי ולא עובדים בו רק עם גרזן... לרוב כריתת עצים מתבצעת רק כאשר העץ גורם לבעיה בטיחותית. יש להיוועץ עם מי שכבר כרת עצים, על מנת למצוא חברה שתבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

להזמין כורת עצים מחברה אמינה

חברה שהיא קיימת שנים, מתמחה בכריתה וטיפול שונה של עצים, היא חברה ששיש להזמין. שנות הניסיון, הציוד, כל אחה חשובים בהזמנה של כורת עצים מומחה. חברת הגיזום הנכון, קיימת כבר מעל ל- 35 שנה והיא מבצעת גיזום עצים מקצועי וכריתה של עצים מסוכנים לסביבה  ועוד. לחברה יש אישורים שיש להמציא לגבי כריתת העץ. בגלל שהעץ הוא מוגן, כריתה של עצים ללא רישיון אינה יכולה להתאפשר. חברת הגיזום הנכון עובדת נכון וממציאה את הרישיונות המתאימים לכריתת העצים