חמישה שימושים לעצים גזומים

עצים גזומים עשויים למלא את פח האשפה שלכם, אבל זה לא חייב להיות כך. עם קורטוב של יצירתיות ומעט השקעה, ניתן להשתמש בשאריות העץ למגוון של מטרות.

עצים גזומים עשויים למלא את פח האשפה שלכם, אבל זה לא חייב להיות כך. עם קורטוב של יצירתיות ומעט השקעה, ניתן להשתמש בשאריות העץ למגוון של מטרות. החל מבנייה של מחסן קטן ועד לחימום הבית בעונת החורף הקרה - הנה חמישה שימושים לעצים גזומים.

בנו לכם מחסן קטן בחצר הבית

בניה קלה מעץ היא ללא ספק הטרנד החם ביותר בתחום הבנייה הירוקה, והדרך (הזולה) שלכם לנצל באופן חכם את האשפה שהותיר אחריו הגנן. על ידי איסוף חתיכות העץ המתאימות ומעט עבודת נגרות, אתם תוכלו להשיג שטח אחסון נוסף ללא כל השקעה. אגב, אם כבר יש לכם מחסן, הרי שאתם יכולים לבנות בית מעץ עבור הילדים שלכם. בית מעץ הוא חלום של ילדים רבים ואפשרות לקצת זמן איכות איתם באוויר הפתוח.

הדליקו את הקמין

אם אתם לא ממש בעניין של בנייה קלה מעץ, אבל ם לא מעוניינים לשלם הון על הוצאות החשמל - כדאי לכם לשמור את בולי העץ היבשים לטובת חימום הבית. במקום לשלם על חומרי גלם יקרים לקמין הביתי, פשוט שמרו את חתיכות העץ במקום יבש והשתמשו בהם כחומר בערה אולטימטיבי בחודשי ינואר - פברואר.

שמרו אותם לל"ג בעומר

אולי השימוש המושלם לעצים גזומים בישראל, וללא ספק אחד הכיפיים שניתן לחשוב עליהם. במקום להתחיל לחפש אחר עץ שניתן לשרוף ולהסתכן בהבערה של רהיטים ישנים בעלי צבע רעיל - שמרו את שאריות העץ עבור לג בעומר. ניתן לערוך מדורה מרהיבה ולחסוך שעות של חיפוש.

צרו שביל גישה או גדר חדשה

עץ גזום יכול להיות חומר הגלם האולטימטיבי בכדי לעצב מחדש את החצר שלכם. על ידי הצבה של בולי העץ לאורך הגינה שלכם, ניתן ליצור שביל גישה מקסים לכל בית פרטי. אופציה נוספת אשר עומדת לרשותכם היא שימוש בבולי העץ בכדי ליצור גדר לבית. רצוי לשייף את העץ ולצבוע אותו בלבן, בכדי לקבל את התוצאה הרצויה.

דשנו את הקומפוסט שלכם

בתים פרטיים בכל רחבי העולם נהנים משאריות העץ לטובת יצירה ודישון של הקומפוסט שלהם. העץ מתפרק באיטיות בקומפוסט ומאפשר פירוק איכותי של שאריות המזון הרטובות. אל תשכחו להשתמש בענפים הארוכים יותר בכדי לערבב את תחולת הקומפוסט באופן קל ופשוט.

עצים גזומים מהווים חומר גלם אולטימטיבי לשורה של משימות. שימוש חוזר בשאריות העץ עשויה לחסוך לכם לא מעט כסף וללמד את ילדכם אודות חשיבות המיחזור.