העתקת עצים

העתקת עצים הינה פעולה הדורשת מומחיות רבה, ניסיון, מכשור מתקדם ורישיון. מאחר ומדובר בשירותים מקצועיים הכרוכים בסיכון, חשוב להכיר את התחום ולדעת מה עומד לפניכם טרם הזמנתם. חברת הגיזום הנכון, המתמחה במתן שירותי גיזום, כריתת עצים ובעצים להסקה זה למעלה מ – 35 שנים, מעמידה לרשותכם את כל המידע הדרוש לכם בנושא העתקת עצים.

העתקת עצים מבלי לפגוע בעץ

העתקת עצים היא שירות המאפשר להעביר את העץ, בשלמותו, אל אדמה אחרת ולנטוע אותו מחדש. העתקת העץ נעשית על ידי מומחים, העוקרים את העץ על שורשיו ומשאירים עליו כמות מסוימת של האדמה בה היה נטוע. באופן זה, ניתן להעתיק את מיקומו של העץ אל מקום אחר בעזרת הנפת עצים בעזרת מנוף מבלי לפגוע או לפגום בבריאותו, יופיו וחייו. העתקת העץ דורשת ידע רב, שכן, ביצוע לא נכון של העקירה עלול לסיים את חייו של העץ או להסב לו נזק ממשי אחר, שיפריע לתהליך קליטתו מחדש באדמה אליה הוא מועתק.

העתקת עציםהעתקת עצים בצפוןהעתקת עצים במרכזהעתקת עצים בצורה בטיחותית

כל מה שחשוב לדעת על העתקת עצים

בשונה מביצוע גיזום עצים העתקת העץ דורשת עקירה נכונה ומדויקת של העץ, באופן בו השורש לא ייפגע ותיוותר עליו כמות מספקת של אדמה. ככל שנותרת יותר אדמה על שורשי העץ, כך קל לו יותר להסתגל אל האדמה החדשה ולהיקלט בה. בדומה לתהליך כריתת העץ, העתקת עצים דורשת מומחיות וכלים מתאימים, אך חשוב מזה – רישיון והיתר מטעם פקיד היערות האזורי. העתקה זו בלא היתר נחשבת לעבירה פלילית לכל דבר ודינה קנסות כספיים ואף מאסר. על כן, חשוב ביותר להזמין שירותי העתקה מגורם מוסמך ומומחה, בעל ניסיון, מכשור מתאים, והכי חשוב – רישיון חוקי בתוקף.

הכנות מומלצות

טרם העתקת העץ אל משכנו החדש, מומלץ לבצע עיצוב וגם גיזום העלווה שלו, בכדי להקטין את קצב איבוד המים שלו. עצים בעלי כמות רבה יותר של עלים נזקקים ליותר מים בזמן העברתם, ואילו עצים ללא עלים נזקקים לפחות. על כן, ככל שעלוות העץ גדולה יותר, כך יכולת הישרדותו של העץ בעת המעבר קטנה יותר. יתרה מכך, גיזום העלוות יאפשר לעץ התחדשות מהירה ובריאה, וכן, יהפוך אותו לעץ בריא ואף יפה יותר לאחר שתילתו מחדש.

חברת הגיזום הנכון, המתמחה במתן שירותי גיזום, עצים להסקה ועוד.. זה למעלה מ – 35 שנים