הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל

במקרים רבים, גיזום וגם כריתת עצים הן פעולות חיוניות ואף הכרחיות, במיוחד כאשר קיימת סכנה לסביבה. יחד עם זאת, פעולות גיזום וגם כריתת עצים דורשות הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל, וכן, קבלת אישורים מתאימים - על פי חוק. ביצוע פעולות אלו ללא הוצאת אישורים וללא הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל, מהוות עבירה פלילית שדינה קנסות ומאסר. חברת הגיזום הנכון, הינה חברה המתמחה במתן שירותים מקצועיים לכריתה, העתקה וגם גיזום של עצים. לחברה וותק של למעלה מ - 35 שנים בתחום, רישיון חוקי, צוות מומחים ומכשור מתקדם. הניסיון הרב והמקצועיות ללא דופי, מאפשרים לחברה להביא לפניכם את כל המידע הדרוש לכם אודות הוצאת רישיונות מקרן קיימת בישראל, ועל כריתת עצים בעיני החוק.

עצים המוגנים מפני כריתה

על פי חוק האילנות ישנם סוגים מסוימים של עצים המוגדרים כעצים המוגנים מפני כריתה, אשר שמותיהם מפורטים ברשימת העצים המוגנים בחוק. על פי החוק, כל עץ בוגר - כלומר, שגובהו למעלה משני מטרים וקוטר הגזע שלו הוא 10 סנטימטרים ויותר - המופיע ברשימת העצים המוגנים, הוא עץ המוגן מפני כריתה. חשוב לציין כי החוק תקף על כל מקום, ועל כן, אין זה משנה היכן ניטע העץ. משמעות הדבר, כי גם בגינות פרטיות לא ניתן לכרות עץ ללא קבלת אישור מתאים.

הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל וקבלת אישורים

הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל, מתוקף סמכותה כפקיד היערות, נדרשת לשם כל עקירה, העתקה או כריתת עצים ברחבי הארץ. הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל עבור אחת מהפעולות הללו, הינה בגדר חובה חוקית, ואי ביצועה תוביל להליכים פליליים. פקידי היערות של קק"ל פועלים במקומות שונים ברחבי הארץ. אליהם יש להגיש טופס בקשה מסודר לביצוע כריתת עץ רלוונטי או להעתקתו , בו מפורטים מהות הבקשה והצורך לשמו דרושה לנו הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל.

אישורים ורישיונות בערים גדולות

הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל עבור כריתת עצים, הינה חובה עבור כל חלקי הארץ, למעט שלושת הערים הגדולות. בירושלים, חיפה ותל אביב, אין צורך בהוצאת אישורים או הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל, ויש צורך לפנות אל אגף שיפור פני העיר (שפ"ע). בערים אלו, אגף שפ"ע העירוני הוא האחראי על מתן האישורים והרישיונות, ואליו יש לפנות במידה ונדרשת כריתת עצים.

בעלי מקצוע חוקיים בלבד

הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל כוללת גם הוצאת רישיונות חוקיים לעסוק בעבודות גיזום וגם כריתת עצים. מאחר ופעולות אלו כוללות סיכון רב, הן של העצים, הן של הסביבה והן של התושבים, הוצאת רישיונות מקרן קיימת לישראל היא פרט שחובה לוודא בעת הזמנת בעלי מקצוע. מלבד המשמעות הבירוקרטית-משפטית של בעל מקצוע ללא רישיון, כריתת עצים מחייבת מיומנות גבוהה ועמידה מוכחת בכללי ביטחון.