גיזום עצים בשרון

גיזום עצים בשרון

גיזום וגם כריתת עצים מתבצע בראש ובראשונה מסיבות של בטיחות - עץ שאינו גזום בצורה מסודרת עלול להוות סכנה לעוברים והשבים. בימי חורף ישנן רוחות עזות, ולעיתים אפילו סופות, שעלולות לגרום לקריסת ענפים ולנפילת עצים על הקרקע. במקרים מסוימים, ענפים עלולים לפגוע בחוטי חשמל או קווי טלפון ולגרום לנזקים חמורים, לרכוש ולסובבים. גיזום עצים בשרון מתבצע על ידי מספר חברות מקצועיות שעובדות באזור ונותנות שירותי גיזום עצים מרכז וגם כריתת עצים.

גיזום עצים בשרון המקצועיות שלנו

גיזום עצים בשרון מתבצע במספר טכניקות עיקריות. אנשי מקצוע הם אלו שידעו באיזו טכניקה להשתמש, על פי סוג העץ, מיקומו ועוד. ארבע צורות של גיזום הנפוצות:

  • גיזום מקוצר - לא מקצרים יותר משליש מהענף, כדי לא לפגוע בהמשך צמיחתו
  • הסחה – גיזום וגם כריתת עץ שמטרתו לכוון ענפים בכיוון צמיחה רצוי, וכן, עיצוב נוף רחב או צר
  • דילול – הסרה מלאה של ענפים, במטרה לאפשר לענפים חדשים וחזקים להחליף בהדרגה את הענפים הבוגרים
  • חידוש – כריתת וגם גיזום כל הענפים מבסיס הגזע, שמטרתו להחליף את המראה הישן בצמיחה רעננה ובריאה יותר.

מושגים בסיסיים במונח גיזום

העץ בנוי משני סוגים של רקמות שיפה ועצה. תאי השיפה הם החלק החיצוני והנראה לעין של העץ, ואילו תאי העצה הינם התאים הפנימיים שלו. שתי הרקמות מהוות מערכת של העברת מים מן האדמה המושקת אל העץ, כך שלמעשה, הן האחראיות על החיזוק והתמיכה שלו. במידה וקליפת העץ נפגעת, העץ מייצר רקמה נוספת כדי לעזור לפצע להגליד. במקרה כזה העץ נותר חשוף ורגיש יותר לפגיעה על ידי מזיקים, שעלולים לגרום לריקבון והמתה של העץ. לכן, כאשר מבצעים גיזום עצים חשוב מאוד להזמין בעל מקצוע מומחה, שידע לבצע את הפעולה תוך שהוא משמר את קליפתו של העץ.

גיזום עצים בשרון וכריתת עצים

גיזום וגם כריתת עצים מתבצע, כאמור, על ידי אנשי מקצוע. גיזום שאינו מקצועי, יכול לגרום להרס הענפים וגזע העץ. מנגנון הגדילה הטבעי של העץ מתנהל באופן כזה שלכל ענף יש את המקום שלו בגדילה טבעית. כאשר גיזום מתבצע בצורה לא טובה, הדבר מוביל לצמיחה של ענפים רכים, שאינם חזקים, ובכך לכיפוף או חוסר יציבות של העץ, ובמקרים חמורים יותר, אפילו לקריסה. גיזום וגם כריתת עצים בשרון הוא תחום ההתמחות שלנו בחברת הגיזום הנכון . יש לנו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמכירים את אזור השרון והעצים בו על בוריים, וידועים בעבודתם המקצועית, האמינה והמסורה.

אזור השרון, תמיד היה טובל בירוק. ניתן למצוא הרבה עצים בוגרים מאוד ששורדים כבר עשרות בשנים. אמנם הנוף של העצים יכול להיות נחמד והרבה עצים כמו עץ האקליפטוס, היו מייבשים את הביצות כאשר באו אנשים לבצע התיישבות העצים יכולים להיות חלק משמעותי מהנוף שלנו ועל מנת שיהיו בריאים וחזקים ולא יעיבו על הגינה שלנו, יש לבצע גיזום עצים במרכז למשל. היות וישנן כמה וכמה חברות העוסקות בגיזום, יש לפנות לאלה שהן ידועות וקרובות לאזור מגורכם. העיקרון הוא ביצוע העבודה בצורה בטיחותית. ישנם עצים שהם גבוהים במיוחד ונדרש מנוף סל על מנת שהעבודה תתבצע במקצועיות רבה.

על פי החוק במדינת ישראל, כל פעולה של גיזום עצים בשרון וכריתת עצים, כולל גיזום עצים בשרון, ישנה חובה לקבל אישור מפקיד היערות למהלך. הסיבה היא, שבאמצעות הגשת האישור, הפקידות תוכל לבחון האם הפעולות המבוצעות בעץ הינן מוצדקות והאם הן נעשות באופן מקצועי ובטוח. במסגרת בחינת הבקשה, ישנה גם בחינה של מי שמבצע את הגיזום והכריתה- כלומר, המדינה מוודאת שלאנשי המקצוע את יש הרישיונות הרלוונטיים לעסוק במקצוע הזה. במידה ואתם מבצעים את הפעולות הללו על ידי חברה מקצועית, היא תצטרך להגיש את הבקשה לפעולות הללו ובכך היא תוריד מכם, הלקוחות, את הבירוקרטיה הכרוכה במהלך.

כל השירותים החיוניים במקום אחד

חברת הגיזום הנכון מציעה סל שירותים נרחב, הכולל את כל הטיפולים הקשורים בעצים שמקיפים אותנו. אחד משירותי הגיזום הנפוצים ביותר, הכלולים במסגרת גיזום עצים בשרון, הוא גיזום עצי דקל - אלו הם עצים הנמצאים כמעט בכל מקום ושחשופים לעיתים למחלות, שיכולות לייבש אותם לחלוטין. גיזום נכון של עצי הדקל, כפי שהוא מתבצע על ידי חברת הגיזום הנכון, מפחית משמעותית את הסיכוי של העצים הללו לחלות. החברה מסוגלת לבצע העתקת עצים באופן מדויק ושלם, תוך ביצוע פגיעה מזערית בעץ. בנוסף, החברה מספקת גם גזמי עצים להסקה - ההסקה היא אחת משיטות החימום היעילות ביותר בחורף והיא נמצאת בשימוש באזורים הקרים בישראל

בררו על הציוד של חברת הגיזום

יש לברר שני דברים חשובים, לפני שמזמינים חברת גיזום עצים בשרון כמו, איזה ציוד היא מחזיקה, כמה שנים היא עובדת ואם יש לה צוות עובדים מיומן. ישנם ענפים גדולים שמפריעים בחיי היום יום לאנשים או למכוניות. אם העץ אינו נמצא ברשות אף אחד, העיריה או המועצה מזמינה חברת גיזום שתכרות באופן מקצועי את ענפיו. חשוב כי אם אתם מזמינים חברת גיזום חשוב שתהיה בטיחותית ובעלת ניסיון של שנים רבות כמו חברת גיזום נכון, הקיימת מעל ל-35 שנה ומנוהלת ע"י המשפחה כבר דור שלישי. תוכלו לברר לגבי השירות והמחירים של החברה ולהתעדכן תמיד כדאי כי יהיה לכם את הטלפון במידה ותרצו לגזום עצים שהם מורכבים במיוחד.