גוזם מומחה

גוזם מומחה

עבודת גיזום עצים הן אמנם חלק מעבודות הגננות, אך מטרתן לא תמיד קשורה רק לחזות האסתטית של גנים ציבוריים ופרטיים. עבודות של גיזום וגם כריתת עצים קשורות להצלת חיים. הרבה פעמים רוחות בעוצמה גבוהה השוררות בחורף עלולות לגרום לקריסה של ענפים גדולים וכבדים או אפילו עצים, וזוהי סכנת חיים של ממש. לכן, כהכנה לחורף, יש לבצע גיזום וגם כריתת עצים שעומדים ליפול ועלולים להיות מסוכנים. הפעולה צריכה להתבצע על ידי גוזם מומחה, שכן גם הפעולה עצמה מסוכנת ואין שום סיבה לקחת סיכון שכזה.

מתי כדאי וצריך להתקשר לגוזם בעל ניסיון?

בכל פעם שנתקלים בעץ שענפיו הגבוהים עלולים להסתבך בכבלי חשמל, או עץ שנראה כפוף ועומד לקרוס, זוהי נורת אזהרה ושווה להתייעץ עם גוזם מומחה. כמו כן, לעיתים יש עצים החוסמים את שדה הראייה בכביש ועלולים לגרום לתאונה, ודאי שגם במקרה כזה יש להתייעץ עם מומחה. לקראת החורף המביא איתו מזג אויר סוער, רצוי להשתמש בשירותיו של גוזם בעל התמחות, שכן היערכות מבעוד מועד לרוחות העזות יכולה למנוע אסונות כבדים. וללא שום קשר, רצוי לבצע גיזום באופן תקופתי כחלק מתחזוקה שוטפת.

גוזם עצים מומחה דואג לנראות ואסטטיקה

עצים תמיד מוסיפים לנראות. בין אם מדובר בגן ציבורי, יער, רחבי העיר או אפילו בגינה פרטית צמחייה מלאכותית מושקעת ומטופחת תורמת לאסתטיקה של המקום. גוזם המגיע לטפל בגינה יכול לשדרג את הגינה מבחינת הנראות. בנוסף לכך, בדיוק כשם שאנחנו מסתפרים כדי לחדש את שורש השערה שלנו, כך גם חשוב לגזום את הצמחייה בתדירות קבועה כחלק מתחזוקה שוטפת, בקיצור, לא צריך לחכות למצב של סכנה כדי להשתמש ביכולותיו של גוזם טוב ומומחה.

בטיחות ומקצועיות מעל לכל

כאמור, גיזום עצים או כריתת עץ היא פעולה מסוכנת, עבודות מסוג זה חייבות להתבצע על ידי גוזם מקצועי ומומחה. מעבר לעובדה שיש לבצע תהליך של גיזום מבלי לפגוע בעץ עצמו, על הגוזם לדאוג גם לבטחונו האישי ולבטחון הסובבים אותו בזמן הפעולה. רק חוטב עצים מיומן יכול לבצע כריתת או גיזום עצים מבלי לסכן חיי אדם, יש לו את הידע המקצועי הדרוש לכך. גוזם בעל התמחות עובר קורסים והכשרות, יש לו את הכלים הדרושים והוא יודע מהי הדרך האופטימלית לביצוע, לכל עץ או שיח יש דרך טיפול שונה ומיוחדת בהתאם לסוגו. אצלינו בחברת גיזום נכון, תוכלו למצוא גוזמים מקצועיים עם ניסיון של למעלה מ-35 שנים בתחום.

גיזום של עצים ושיחים זה חלק בלתי נפרד מתחזוקה וטיפוח של גינה. הגיזום הוא חשוב לבריאותו של העץ, ממש כשם שאנו בני האדם, זקוקים לתספורת על מנת שהשיער שלנו יצמח טוב יותר. יש לבחור גוזם מומחה כך שתהיו בטוחים, כי מדובר על עבודה בטיחותית ואחראית ללא רבב. על הגוזם, יש להיות עם תעודה מטעם משרד החקלאות וכן, אישור לעבודה בגובה, כאשר יש לעלות על מנוף סל המיועד לגיזום עצים גבוהים בעל עשרה מטרים. יש לציין, כי החוזה יכלול סעיפים כגון, שאם חלילה ישנם נזקים, הגוזם הוא זה שיהיה אחרי על הנזקים הללו את הגיזום, נהוג לחשב באחוזים, כאשר בחוזה, יהיה רשום כמה אחוזים שי לגזום מהעץ. חברות המתמחות בגיזום, יגיעו, כאשר מדובר על גיזום של עץ גבוה שלגנן, יהיה קשה להגיע אליו ולבצע בו גיזום. לכל חברה יש תעודת ביטוח שהיא חייבת להראות ללקוח לפני תחילת עבודת הגיזום.

היכן נמ​צא גוזם מומחה?

יש למצוא גוזם מומחה רק בחברה ידועה שקיימת הרבה שנים, כמו הגיזום הנכון. החברה כבר קיימת מעל ל- 35 שנה ועוסקת בהרבה שירותים הקשורים בגיזום וכריתה, עקירת עצים ועוד... יש לוודא כי לחברה יש ביטוח כמו נזק למבנה או ביטוח מפני פציעות של עוברי אורח חלילה. לפני תחילת העבודה, בררו הצעת מחיר כתובה מטעם  חברת הגיזום הנכון.